MENU
19.03.2023

1. 4. 2023 Výlet turistického kroužku

Vážení rodiče, žáci, kolegové učitelé a přátelé naší 8. ZŠ,

     v sobotu 1. dubna 2023 se koná sedmý výlet turistického kroužku v tomto školním roce. Na výletě půjdeme trasu „Sellnerovou stezkou do Katusic“ = nádraží a muzeum Sudoměř, Sellnerova stezka, nádraží Skalsko, Přírodní park Zadní Hrádek, Spikaly, Katusice. Tento výlet je společnou akcí našeho turistického kroužku s Klubem českých turistů (KČT) Mladá Boleslav a paní Josefou Mašínovou (místopředseda Středočeské oblasti KČT).

     Sraz budeme mít u čekárny železniční stanice Mladá Boleslav – město (za OC Bondy) v 8.15 hod. Vlakem odjedeme v 8.27 hod do stanice Sudoměř (ve směru na Mšeno). V tomto nádraží navštívíme zdejší železniční muzeum. Po prohlídce se napojíme na Sellnerovu stezku lemující Strenický potok a budeme procházet přírodním parkem Zadní hrádek ke Skalsku. Ve Skalsku se napojíme na polní cestu a projdeme pod zříceninou slovanského hradiště Zadní Hrádek. Poté vystoupáme lesní cestou do vesničky Spikaly, odkud je krásný výhled na krajinu Podbezdězí.

     Cílem našeho putování budou Katusice, kde navštívíme gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie a protější statek Krouských.

    Návrat zpět do Mladé Boleslavi je vlakem z Katusic. Návrat: v 15.30 hod do železniční stanice Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči (u čekárny a prodejny jízdenek Českých drah).

S sebou:

     - peníze na vlak a vstupné do železničního muzea v Sudoměři,

     - peníze na případné občerstvení v Katusicích,

     - svačina a pití na celý den,

     - průkazka pojištěnce (stačí kopie),

     - sportovní teplé oblečení a pořádnou obuv,

     - turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají),

 

     Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email travnicky@8zsmb.cz nebo přes elektronickou žákovskou knížku + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

Rodiče potvrzují: souhlasím s účastí mého syna/mé dcery na akci a prohlašuji, že je zdravotně způsobilý/-á se akce zúčastnit.

 

                     S pozdravem průvodci Mgr. Jan Trávnický a Mgr. Jana Tyšerová

1. 4. 2023 Výlet turistického kroužku

Chystané akce

od 21. 5. 2024 Etické dílny pro 4. a 5. ročník

Zážitkový stmelovací program pro třídy 1. stupně "Mise tajemný ostrov."

10. - 12. 6. 2024 Sportovní kurz 8. a 9. ročníku

Hotel Skála, Malá Skála, okres Jablonec nad Nisou

16. 6. 2024 Výlet turistického kroužku

„Putování za počátky českého státu“ = Praha – hlavní město, Vyšehrad, Slavín, přilehlé okolí.