MENU

Pro zdraví vašich dětí

Každým rokem v naší mateřské škole se zapojujeme do různých projektů, které dětem poskytují bezplatnou lékařskou péči s různým zaměřením, a to s preventivními programy.

V minulém roce se naše mateřská škola zapojila do preventivního programu Zaměstnanecké pojišťovny Škoda – ZPŠ projekt vyšetření zraku „Vidí Vaše dítě správně?“ Do tohoto projektu se naše školka zapojuje pravidelně, neboť tento projekt jako jediný díky pojišťovně ZPŠ nabízí odbornou lékařskou péči v případě pozitivního nálezu u dítěte.

Další projekt, který v minulém školním roce proběhl u nás ve školce je preventivně edukativní program s názvem „Nechci kazy Školka“. Projekt vznikl jako reakce na špatný stav dětské zubní hygieny a klade si za cíl zlepšit úroveň péče o zuby u dětí v mateřských školách. V tomto projektu odborní lektoři vysvětlují interaktivní metodou, formou pohádky, vznik zubního kazu a motivují děti k čištění zoubků. Klíčovou pasáží celé výuky je individuální mechanický nácvik správného čištění zoubků. Program trvá v každé třídě přibližně 45 minut. Děti navíc obdrží zdarma kvalitní zubní kartáček a podstoupí screeningové vyšetření stavu chrupu.

V minulém roce se děti naší školky, také zapojily do akce screeningu nohou a rukou, pod záštitou společnosti REHASPRING centrum s. r. o.  –  pro zjištění správného držení těla a dále dle záznamů pomocí zařízení PodoCam (speciální zařízení využívané k diagnostice patologie nohou a rukou.)
Tato akce byla rodičům a jejich dětem nabídnuta, jak preventivně zabránit, aby nedocházelo u dětí ke špatnému držení těla a také, aby neměly ploché nohy. V tomto školním roce naše školka, by se opět ráda účastnila těchto preventivních programů.

S předškolními dětmi po celý školní rok jezdíme na plavání do Jičína, a to formou výletů jednou měsíčně, aby se děti seznamovaly s vodou, a zároveň, aby se nenásilnou formou otužovaly. V zimním období až do jara chodíme s dětmi do solné jeskyně, která by měla napomoci, k tomu, aby děti v tomto období nebyly, tak často náchylné k onemocnění. (prevence k posílení imunitního systému u dětí)

Ve školce také formou kroužku seznamujeme děti s jednoduchým hudebním nástrojem, a to zobcovou flétnou, která napomáhá dětem ke správnému dýchání.

Chystané akce

15. 5. 2024 Vlastivědná exkurze do Přerova nad Labem a Poděbrad: třídy 4.A a 4.B

Návštěva Polabského národopisného skanzenu Přerov nad Labem a lázeňského města Poděbrady v okrese Nymburk.

18. 5. 2024 Výlet turistického kroužku - 68. výlet

„Výlet za Kumburskou meluzínou“ = Syřenov, Kumburk, Bradlec, Klepanda, Žďár u Kumburku, Smíta, Ploužnice, Žižkov, Lomnice nad Popelkou.

20. 5. 2024 Dějepisná exkurze do Terezína: 9. ročník

Památník Terezín, rozšiřující učivo dějepisu o válkách o dědictví rakouské, událostech 2. světové války a holocaustu.

od 21. 5. 2024 Etické dílny pro 4. a 5. ročník

Zážitkový stmelovací program pro třídy 1. stupně "Mise tajemný ostrov."

21. 5. 2024 Finále turnaje v basketbale 3. ročníků: 3.B

Rozšířená výuka tělesné výchovy - trenér M. Chodanič, postup ze školního kola.

22. 5. 2024 Krajské kolo v basketbale: chlapci 8. a 9. ročník

Vítězství našeho týmu v okresním kole a postup do krajského kola v Nymburce.

27. 5. 2024 Slavnostní pasování na rytíře řádu čtenářů

Městská knihovna Mladá Boleslav v budově 9. ZŠ a MŠ