MENU

Pro zdraví vašich dětí

Každým rokem v naší mateřské škole se zapojujeme do různých projektů, které dětem poskytují bezplatnou lékařskou péči s různým zaměřením, a to s preventivními programy.

V minulém roce se naše mateřská škola zapojila do preventivního programu Zaměstnanecké pojišťovny Škoda – ZPŠ projekt vyšetření zraku „Vidí Vaše dítě správně?“ Do tohoto projektu se naše školka zapojuje pravidelně, neboť tento projekt jako jediný díky pojišťovně ZPŠ nabízí odbornou lékařskou péči v případě pozitivního nálezu u dítěte.

Další projekt, který v minulém školním roce proběhl u nás ve školce je preventivně edukativní program s názvem „Nechci kazy Školka“. Projekt vznikl jako reakce na špatný stav dětské zubní hygieny a klade si za cíl zlepšit úroveň péče o zuby u dětí v mateřských školách. V tomto projektu odborní lektoři vysvětlují interaktivní metodou, formou pohádky, vznik zubního kazu a motivují děti k čištění zoubků. Klíčovou pasáží celé výuky je individuální mechanický nácvik správného čištění zoubků. Program trvá v každé třídě přibližně 45 minut. Děti navíc obdrží zdarma kvalitní zubní kartáček a podstoupí screeningové vyšetření stavu chrupu.

V minulém roce se děti naší školky, také zapojily do akce screeningu nohou a rukou, pod záštitou společnosti REHASPRING centrum s. r. o.  –  pro zjištění správného držení těla a dále dle záznamů pomocí zařízení PodoCam (speciální zařízení využívané k diagnostice patologie nohou a rukou.)
Tato akce byla rodičům a jejich dětem nabídnuta, jak preventivně zabránit, aby nedocházelo u dětí ke špatnému držení těla a také, aby neměly ploché nohy. V tomto školním roce naše školka, by se opět ráda účastnila těchto preventivních programů.

S předškolními dětmi po celý školní rok jezdíme na plavání do Jičína, a to formou výletů jednou měsíčně, aby se děti seznamovaly s vodou, a zároveň, aby se nenásilnou formou otužovaly. V zimním období až do jara chodíme s dětmi do solné jeskyně, která by měla napomoci, k tomu, aby děti v tomto období nebyly, tak často náchylné k onemocnění. (prevence k posílení imunitního systému u dětí)

Ve školce také formou kroužku seznamujeme děti s jednoduchým hudebním nástrojem, a to zobcovou flétnou, která napomáhá dětem ke správnému dýchání.

Chystané akce

19. 6. 2020 Představujeme Vám virtuální účet žáka.

Virtuální účet žáka je program, kde každý žák má vedenou evidenci akcí, kterých se zúčastnil v rámci vyučování (přednáška, divadlo, výstava, koncert), nebo za pracovní pomůcky, jako jsou pracovní sešity k jednotlivým předmětům. Pracovní sešit na matematiku, český jazyk, anglický, německý, ruský jazyk, čtvrtky a podobné věci.